تبلیغات
کوی دانش - مطالب شهریور 1396

علت فوت ۲۰ درصد کودکان به حوادث غیرعمدی مربوط می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • علت فوت ۲۰ درصد کودکان به حوادث غیرعمدی مربوط می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حامد برکاتی با بیان اینکه دلیل مصدومیت و فوت کودکان یک ماهه تا پنج سال و حتی حوادثی که در زمان بارداری رخ می دهد، کاملا متفاوت است، افزود: بر اساس آمار مربوط به سال ۹۴، علت فوت حدود ۲۰ درصد کودکان به حوادث غیرعمدی مربوط می شود.

  به گفته وی، بیماری های ژنتیکی ۲۰ درصد، بیماری سیستم تنفسی ۱۱.۵ درصد، مشکلات عصبی  ۸ درصد، بیماری  عروقی ۷ درصد، بیماری های متابولیکی ۶ درصد علت فوت کودکان است.

  برکاتی در ادامه با اشاره به مرگ حدود ۹ هزار کودک کمتر از ۵ سال در اثر سوانح و حوادث بیان کرد: سالانه حدود یک هزار و ۷۰۰  کودک به همین دلیل جان خود را از دست می دهند که ۴۰ درصد ناشی از حوادث حمل و نقل است.

  وی متذکر شد: تفاوتی که در حوادث ترافیکی برای کودکان وجود دارد، این است که عامل انسانی برای آنها صادق نیست. به بیان دیگر، کودک در اینجا مفعول است که به دلیل غفلت راننده یا شدت حادثه جان خود را از دست می دهد.

  رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت تصریح کرد: حدود ۲۰ درصد کودکان به دلیل آسیب و صدمات ناشی از حوادث ترافیکی در بیمارستان بستری می شوند.

  وی با اشاره به آمار سال ۹۴ یادآور شد: انسداد تنفسی ۱۳.۵ درصد، غرق شدن ۱۱.۵ درصد و مسمومیت ۹ درصد علت فوت کودکان را شامل می شود.

  برکاتی ادامه داد: سقوط ۶.۵ درصد، برخورد با اجسام سخت ۳ درصد، قرار گرفتن در معرض دود و شعله آتش ۳.۵ درصد، تماس با آب داغ و حرارت ۲.۵ درصد، اشعه برق ۳ درصد، گاز گرفتگی حیوانات و یا لمس گیاهان سمی ۲ درصد، خشونت و تجاوز ۱.۵ درصد علت مرگ کودکان را شامل می شود.

  این مقام مسئول گفت: برای آموزش به کودک، در وهله اول باید این مهم را مدنظر داشت که وی می بایست درک صحیح از روابط علمی داشته باشد و در قدم بعد به آموزش روی آوریم.

  رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت  با اشاره به دلایل عمده فوت کودکان بیان داشت: ۱.۵ درصد کودکان جان خود را به دلیل خشونت و تجاوز از دست می دهند.

  وی با بیان اینکه زمانی که آموزش به نگرش تبدیل شود، می توانیم عملکرد موفقی داشته باشیم، متذکر شد: زمانی که قصد داریم به صورت متمرکز یک حادثه اجتماعی و راهکارهای پیشگیری از آن را بررسی کنیم، باید محدودیت هایی که می توان برای یک انسان در نظر گرفت را مدنظر قرار دهیم  که آموزش بخشی از آن است.

  برکاتی تصریح کرد: طبق بررسی های انجام شده، پسرها بیش از دختران دچار حادثه می شوند که با افزایش سن این اختلاف بیشتر می شود.

  وی با اشاره به اینکه ۵۸ درصد پسران تا سن ۵ سال دچار حادثه می شوند، گفت: طبق آمارهای جهانی، عوارض ناشی از حوادث ترافیکی، غرق شدگی، سوختگی، مسمومیت، خفگی با جسم سخت، خشونت علیه کودکان و آسیب های ورزشی، دلایل عمده فوت کودک یا از کار افتادگی وی می شود.

  رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: هنوز درصد عمده ای از مردم، حادثه را قضا و قدر می دانند؛ در حالی که حادثه قابل پیشگیری است اگر برای آن برنامه ریزی شود.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

ارتباط ژنتیکی دیابت و بیماری قلبی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ارتباط ژنتیکی دیابت و بیماری قلبی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، دیابت نوع۲ یک فاکتور پرخطر مهم برای بیماری قلبی عروقی (CHD) است، اما مسیرهای بیولوژیکی نشاندهنده این ارتباط مبهم هستند.

  محققان دانشگاه پنسیلوانیا در مطالعه جدید خود به بررسی ارتباط این دو بیماری پرداختند.

  محققان با بررسی اطلاعات توالی ژنوم بیش از ۲۵۰ هزار نفر، ۱۶ فاکتور پرخطر جدید ژنتیکی دیابت و یک فاکتور پرخطر جدید ژنتیکی CHD را کشف کردند. بدین ترتیب دیدگاه های جدیدی در مورد مکانیسم این دو بیماری مشخص شد.

  سپس آنها نشان دادند که بیشتر محل های موجود بر روی ژنوم که با افزایش خطر ابتلا به دیابت مرتبط بودند با خطر ابتلا به CHD نیز ارتباط دارند.

  در مورد هشت تا از این محل ها، محققان توانستند یک نوع ژن خاصی را شناسایی کنند که بر ریسک هر دو بیماری تاثیر می گذارد. فاکتورهای پرخطر مشترک ژنتیکی مشترک بر مسیرهای بیولوژیکی از جمله ایمنی، تکثیر سلولی و رشد قلب تاثیر می گذارند.

  دانش صالحین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «شناسایی این گونه های ژن مرتبط با هر دو بیماری دیابت نوع۲ و CHD فرصت های را برای کاهش ریسک ابتلا به این بیماری با یک نوع دارو فراهم می کنند.»

  محققان توانستند با بررسی داده های ژنوم، هشت نوع ژن خاص را شناسایی کنند که به شدت با ریسک ابتلا به هر دو بیماری مرتبط بودند.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

درخواست تحقیق وتفحص از کتاب تعرفه های پزشکی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • درخواست تحقیق وتفحص از کتاب تعرفه های پزشکی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن رادیولوژی ایران، دکتر علیرضا رادپور در ارتباط با موضوع درخواست تحقیق و تفحص از کتاب ارزش  نسبی خدمات سلامت، اظهار داشت: این کتاب در سال ۹۳، در ایران منتشر شد و پس از آن مورد اجرا قرار گرفت و در سال ۹۴ ویرایش دوم و در سال ۹۶ ویرایش سوم در آن منتشر شد.

  وی با اشاره به اینکه کتاب ارزش‌ نسبی خدمات سلامت بر اساس کتاب CPT کالیفرنیا که  کتاب مرجع است  تدوین شد و در اکثر کشورهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، در ایران این کتاب با معیارهای غیر شفاف بومی‌سازی شده است ، و این بومی‌سازی سرآغاز مشکلات است، چرا که این مسئله به صورت علمی و فنی صورت نگرفته و کاملاً غیرشفاف و جانب‌دارانه بومی‌سازی شده است.

  عضو شورای سیاست‌گذاری انجمن رادیولوژی ایران با بیان اینکه در ویرایش اول هیچ مشورتی از انجمن رادیولوژی در مورد مباحث مربوط به ما نشده بود گفت:‌در ویرایش دوم با ما مشورت شد ولی نظرات کارشناسی ما  بطور کامل اعمال نشد ودر ویرایش سوم هم مشورتی با انجمن رادیولوژی نشده است. بومی سازی غیرکارشناسی کتاب ارزش نسبی سبب شد ، همه افراد دخیل از جمله سیاست‌گذاران، سازمانهای بیمه ،ارائه‌کنندگان خدمت و مردم نسبت به ان معترض باشند.

  رادپور با بیان اینکه بومی‌سازی کتاب ارزشگذاری نسبی در واقع دستکاری جانبدارانه  کتاب مرجع بوده نه بومی‌سازی، گفت: بومی سازی با سوگرایی همراه بوده و اکثر رشته‌ها ی تخصصی پزشکی به آن اعتراض دارند و در ویرایش سوم به جای رفع اشکالات  قبلی ،به مشکلات آن افزوده شده است.

  رئیس انجمن رادیولوژی شاخه مازندران گفت: وزارت بهداشت در کاهش تعرفه برخی از رشته‌ها همچون رشته رادیولوژی مغرضانه عمل کرده و ما پیشنهاد تحقیق وتفحص از کتاب ارزش نسبی سلامت را به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارایه دادیم ،که امیدواریم اقدامات مؤثر در راستای شفاف سازی صورت گیرد.

  رئیس کمیته حقوقی انجمن رادیولوژی ایران تصریح کرد: در کمال ناباوری شاهد کاهش ۴۵ درصدی تعرفه سونوگرافی وافزایش ۵ درصدی تعرفه های پزشکی در سال ۹۶ بودیم . برای ما جای سوال است ، با چه استدلالی تعرفه‌ها کم شده است ،آیا فقط سونوگرافی برای  بیمه ها ومردم هزینه داشته و سایر موارد مشمول هزینه نمیشود؟ 

  وی با اشاره به اینکه راه صرفه‌جویی و کنترل هزینه‌ها، یک کار علمی است و مدیریت تخصصی و امانتدارنه را میطلبد،‌ گفت: اجرای صحیح راهنمایی بالینی  ومدیریت درخواستها ،در این راستا می‌تواند مؤثر باشد که متأسفانه وزارت بهداشت در اجرای راهنمایی بالینی کوتاهی کرده و تکالیف قانونی  خود را انجام نداده است.

  رادپور با تأکید بر اینکه کاهش تعرفه‌ها همیشه اثر مطلوب نداشته و گاهی اثر معکوس می‌گذارد،‌گفت:‌ ما با کاهش هزینه‌های درمان مخالف نیستیم البته به شرطی که این مسئله علمی و طبق اصولی صورت گیرد و خدمات بیمه‌ای  بطور مناسی ارائه شود.

  رادپور گفت:  تعرفه های خدمات کاهش یافته است واین در حالی  است که  مراکز ما حدود یکسال است که مطالبات بیمه ای خود را دریافت نکردند  ،تعرفه های مربوط به رادیولوژی وسی تی وام ار ای بصورت غیرمنطقی پایین است وامیدوار به اصلاح ان بودیم که محقق نشد،ودر حوزه تصویربرداری هزینه زیادی از جمله ،  تورم سالیانه ،نگهداری تجهیزات ، افزیش حقوق پرسنل ، حقوقی، آب، برق و تجهیزات و ... باید تأمین شود. وبا این روند ادامه  ارایه خدمات تصویربردرای مطلوب ، دچار مشکل میشویم. وادامه همکاری با بیمه ها دچار اختلال خواهدشد ومسلما عواقب تصمیمات غیرکارشناسی متوجه وزارت بهداشت ورفاه خواهد بود.

  رئیس انجمن رادیولوژی شاخه مازندران گفت: وزارت بهداشت در کاهش تعرفه برخی از رشته‌ها همچون رشته رادیولوژی مغرضانه عمل کرده و ما پیشنهاد تحقیق وتفحص از کتاب ارزش نسبی سلامت را به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارایه دادیم ،که امیدواریم اقدامات مؤثر در این راستا  به شفاف سازی  نحوه هزینه های درمانی کمک  نماید.

  عضو شورای سیاست‌گذاری انجمن رادیولوژی ایران با تأکید بر ضروت تحقیق و تفحص از کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت خاطرنشان کرد: با وجود کاهش تعرفه‌ها و بدهی‌های محقق نشده ،رادیولوژیست‌ها چگونه باید فعالیت کنند ، لذا درخواست داریم که اگر دولت بودجه ندارد و مشکلات آن در این زمینه است حداقل مدیریت مناسب برای کنترل هزینه ها   صورت گیرد وبا نگرش عدالت محور، کتاب CPT به صورت کامل اجرا کند.

  متاسفانه رویکرد وزارت بهداشت نسبت به جامعه رادیولوژی در دولت ۱۱ منفی بوده است وبا تصمیمات غیرکارشناسی سبب چالشهای زیادی برای ما شدند که اخرین مورد ان هم مربوط به مسایلی میشود که د بالا ذکر شد، امیدواریم رویکرد مسیولین وزارت بهداشت در دولت ۱۲ نسبت به جامعه رادیولوژ ی اصلاخ شود تا در کنار هم بتوانیم در ارتقا سلامت مردم کوشا باشیم.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
یکشنبه 5 شهریور 1396  04:54 ق.ظ

طرز تهیه کیک هلو خوشمزه

 • طرز تهیه کیک هلو خوشمزه

  کیک هلو امروز در واقع همان پای هلو است با دو تغییر محسوس! اول اینکه به جای خمیر پای از یک کیک نرم و خوشمزه استفاده شده و دوم اینکه از کاستارد برای نرمی و لطیفی هر چه بیشتر آن بهره گرفته شده است. کیک هلو امروز یک کیک میوه ای خانگی بسیار خوشمزه بوده که قطعا عاشقش خواهید شد!

  مواد لازم کیک هلو خوشمزه:

  آرد 1 و 1/2 پیمانه
  شکر 3/4 پیمانه
  بیکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
  نمک 1/2 قاشق چایخوری
  جوز هندی 1/8 قاشق چایخوری
  کره 1/4 پیمانه
  شیر کامل 1/2 پیمانه
  تخم مرغ 1 عدد
  هلوی پوست کنده بدون هسته 800 گرم
  برای تهیه کرم کاستارد:
  خامه پر چرب 1 پیمانه
  آرد 2 قاشق چایخوری
  شکر 1/2 پیمانه
  تخم مرغ ۱عدد
  عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری
  نمک نوک قاشق

  طرز تهیه کیک هلو :

  ابتدا فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. آرد، شکر،بیکینگ پودر، نمک و جوز هندی را داخل کاسه‌ای بریزید و به خوبی با همزن برقی هم بزنید.کره را همان‌طور که سرد است به صورت تکه‌های کوچک خرد کنید و به مواد اضافه کنید. هم بزنید تا کره سرد پودر شود. در کاسه کوچکی شیر و تخم مرغ را با هم بزنید و سپس این مخلوط را به مخلوط آرد اضافه کنید. با چنگال بزنید فقط در حدی که مخلوط آرد خیس شود. قالب کمربندی حدوداً ۲۲ سانتی را چرب کنید و مایه کیک را داخل آن بریزید. سطح خمیر را با لیسک صاف کنید. هلوها را که از قبل اسلایس کرده‌اید روی کیک بچینید و کیک را به مدت ۱۵ دقیقه در فر بپزید. در این مدت کرم کاستارد را تهیه کنید. در کاسه کوچکی ۱/۴ پیمانه از خامه را با آرد میکس کنید تا گلوله‌های آرد باز شود. سپس بقیه خامه را همراه با شکر، تخم مرغ، وانیل و نمک اضافه کنید و به خوبی مخلوط نمایید. کیک را از فر خارج کنید و کرم کاستارد را روی آن بریزید. دوباره کیک را در فر بگذارید. دمای فر را به ۱۷۵ درجه سانتیگراد کاهش دهید و بگذارید کیک هلو ۳۵–۴۰ دقیقه دیگر در فر پخته شود. زمانی که سطح کیک پف کرد و لبه‌های آن طلایی تیره شد و شروع به جدا شدن از قالب کرد کیک شما آماده است. بگذارید یک ربع ساعت خنک شود سپس آن را از قالب جدا کنید و اجازه دهید قبل از سرو کاملاً خنک شود.

  نکته: در فصل‌های دیگر می‌توانید به جای هلوی تازه از کمپوت هلو استفاده کنید.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

طرز تهیه مارکیز شکلاتی، دسر شیک و ساده

 • طرز تهیه مارکیز شکلاتی، دسر شیک و ساده

  مارکیز شکلاتی یکی از انواع دسر فرانسوی است؛ یکی از دسته دسر های مجلسی که به سادگی قابل تهیه بوده و می تواند یک میزبانی خوب برای شما رقم بزند. 

  مواد لازم دسر شیک و ساده مارکیز شکلاتی:

  شکلات خالص : 200 گرم
  کره : 100 گرم
  زرده تخم مرغ : 3 عدد
  شکر دانه ریز : 75 گرم
  اسانس با طعم شکلات : 1 قاشق چای خوری
  خامه پرچرب : 300 میلی لیتر

  طرز تهیه دسر مارکیز شکلاتی:

  1. شکلات ها را به قطعات کوچک خرد نمایید و به همراه کره داخل کاسه ای بریزید و آن را روی قابلمه حاوی آب جوش قرار دهید و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. سپس مایه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا خنک شود.

  2. تخم مرغ های زده شده را با شکر داخل کاسه ای ریخته و با همزن بزنید تا کرم رنگ شود و حالت پفی پیدا نماید . سپس مایه ی شکلات سرد شده را اضافه و با استفاده از همزن برقی با سرعت کم , مواد را خوب بزنید . اسانس شکلات را به مواد افزوده و هم بزنید .

  3. خامه را آنقدر بزنید تا سفت شود و فرم بگیرد . سپس آن را به مایه شکلات بیافزایید و هم بزنید . با استفاده از قاشق , مخلوط آماده شده را داخل شش عدد ظرف یک نفره و یا قالب فلزی کوچک بریزید . آن ها را حداقل تا 2 ساعت سرد نمایید .

  4. جهت سرو , هر کدام از آن ها را داخل ظرف مخصوص سرو به صورت جداگانه برگردانید , اگر موقع بیرون آوردن دسرها از قالب هایشان , کمی دچار مشکل شدید , قالب های دسر را به مدت چند ثانیه داخل کاسه آب گرم بگذارید تا مارکیزها به راحتی از قالب ها جدا شوند . روی دسرها را پودر کاکائو بپاشید و آن ها را با میوه هایی که درون شکلات کرده اید و خامه تازه سرو نمایید .


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

نوجوان در خانواده باید غیر مستقیم کنترل شوند

 • نوجوان در خانواده باید غیر مستقیم کنترل شوند

  سلامت آنلاین- به گفته یک مشاور خانواده، استقلال‌طلبی از جمله الزامات بلوغ و بیشتر مربوط به دوره نوجوانی است که باید متناسب با سن نوجوان به وی داده شود و از جانب والدین به طور غیرمستقیم نظارت و کنترل شود.

  سید جواد موسوی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: نوجوان در دوره نوجوانی می ‌خواهد از قید و بندهای کودکی رها شود و احساس‌ها و موقعیت‌های جدید را شخصا تجربه کند، چرا که توانایی‌های جدیدش که از بلوغ فکری، عاطفی و جسمی ناشی می ‌شوند او را به این کار تشویق می کند.

  وی گفت: جلوگیری از آزادی‌های ذاتی که نوجوان معنای آن را دریافته و به وضوح آنها را احساس می ‌کند نتیجه منفی بر جای خواهد گذاشت و باید آزادی‌ها متناسب با سن نوجوان به او اعطا شود به گونه‌ای که نه به مهارگسیختگی بیانجامد و نه احساس کند زیر سلطه است و دیگران برایش تصمیم‌ گیری می ‌کنند.

  این کارشناس خانواده با اشاره به اینکه نظارت و کنترل بر آزادی‌های نوجوان از سوی والدین ضروری است اظهار کرد: نظارت باید به صورت غیرمستقیم و حتی ‌الامکان نامحسوس باشد. سختگیری والدین و انضباط خشک و کنترل کسالت‌آور، سختی های دوران بلوغ را دو چندان می کند.

  به گفته وی تجربه و برخی پژوهش ها ثابت کرده که کنترل غیرمستقیم و دوستانه ضمن اینکه نوعی همراهی و حمایت را برای نوجوان ایجاد می کند می تواند فهم نکات نامفهوم به ویژه درباره رابطه با جنس مخالف، احساسات جنسی و کنجکاوی های ویژه این مقطع‌ گذار از مرحله بلوغ را برای نوجوان تسهیل کند و تکامل شخصیتی وی را رقم ‌بزند.

  موسوی ضمن اشاره به اینکه پرخاشگری و عصبانیت نوجوان در دوره بلوغ غالبا نتیجه ضعف والدین و اطرافیان در نوع کنترل و مخدوش شدن رابطه‌هاست اظهار کرد: استقلال و آزادی های مشروع و متناسب، تنها یکی از نیازهای نوجوان است و والدین باید به تغذیه، پوشاک، استحمام، نظافت فردی، ورزش، گردش و روابط خانوادگی و دوستانه او نیز توجه کافی داشته باشند.

  وی رفع نشدن یک یا چند نیاز خاص یا ارضا و اقناع نشدن نوجوان را پایه ‌ای برای پرخاشگری، عصیان، مهار گسیختگی و عقده‌های روانی یا به صورت معکوس انزوا و افسردگی وی دانست و افزود: همان طور که برای هر مشکلی راه حل خاصی وجود دارد، برای مشکلات نوجوانان نیز راه حل های مختلفی در دسترس و اگر خانواده ها به مقوله خودارزشمندی یا عزت نفس نوجوانان بها دهند خیلی از مشکلات و اختلالات رفتاری فرزندانشان را حل کرده، در شکل‌گیری شخصیت آنها اثرگذار خواهند بود.

  این مشاوره خانواده همچنین گفت: در برخورد با نوجوان، ملایم و منطقی باشید. هیچگاه نظرات خود را به او تحمیل نکنید. تجارب موفقیت آمیز نوجوان را افزایش دهید. به احساسات و عواطف او بی‌اعتنا نباشید و توجه کنید که مشاجرات لفظی پدر و مادر در خانه بر روحیه یا رفتار نوجوان اثر می‌گذارد و در رفتارش منعکس می شود.

  موسوی به والدین توصیه کرد: سعی کنید تحمل نوجوان را برای مواجه شدن با سختی ها و ناکامی های اجتماعی افزایش دهید و برای پرکردن اوقات فراغت او اهمیت بسیاری قائل شوید.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

باید مدل بومی «نظام ارجاع» را در کشور اجرا کنیم

 • باید مدل بومی «نظام ارجاع» را در کشور اجرا کنیم

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نظام ارجاع در کشورهای مختلف به اشکال مختلفی اجرا می شود، اما ما باید مدل بومی «نظام ارجاع» را در کشور اجرا کنیم تا نتیجه بهتری حاصل شود.

  دکتر علیرضا رئیسی در گفتگو با سلامت آنلاین با تاکید بر این که برنامه های مطلوبی در جهت افزایش پیدا نکردن هزینه های بهداشت و درمان در اقتصاد سلامت داریم، گفت: هدف این است که فشار مالی به دولت، سازمان های بیمه گر و مردم وارد نشود و بدون افزایش محدودیت ها، با یک روال منطقی و صرف کمترین هزینه، بیشترین دستاوردها را داشته باشیم.

  وی در توضیح اولویت های کاری خود افزود: اجرای مدل بومی نظام ارجاع و پزشک خانواده در سطح کشور، تکمیل پرونده الکترونیک و پرداختن به بحث بیماری های غیر واگیر از جمله موضوعاتی هستند که مقرر است برنامه ریزی منسجمی در خصوص اجرای آن ها داشته باشیم. 

  وی با اشاره به این که برقراری ارتباط بین بخشی قوی بین وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه ها از برنامه های مورد نظر معاونت بهداشت است، اظهار داشت: ۳۰ درصد عوامل موثر بر سلامت در وزارت بهداشت مدیریت و اجرا می شود، اما  در مورد ۷۰ درصد باقیمانده آن نیازمند همکاری با سایر بخش ها هستیم. به عنوان یک استراتژی، اعتقادم این است که انسجامی میان معاونت بهداشت و درمان با معاونت امور اجتماعی حاصل شود تا بتوانیم به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت با تاکید بر این که انجام کار تیمی رمز موفقیت درتمام امور است، تصریح کرد: یکی از اولویت هایم، استفاده از نظرات کارشناسی افراد آگاه و فهیم است. به اعتقاد من برای ارتقای هرچه بیشتر خدمات، توامان باید از نظرات دهنده خدمت، گیرنده خدمت و همچنین افرادی که این فرآیند را پیشنهاد می کنند، استفاده کرد تا بر مشکلات فائق آئیم. 

  چند روز پیش وزیر بهداشت در حکمی دکتر علیرضا رئیسی را به سمت معاون بهداشت وزارت بهداشت منصوب کرد.


نظرات()   
   

اثر درمانی مکمل‌های ترکیبی در مبتلایان به انحطاط ماکولا

 • اثر درمانی مکمل‌های ترکیبی در مبتلایان به انحطاط ماکولا

  سلامت آنلاین- یافته‌های جدید محققان نشان می‌دهد مکمل‌های ترکیبی حاوی روی، مس و ویتامین‌های آنتی‌اکسیدان به حفظ بینایی در بزرگسالان مبتلا به انحطاط ماکولا کمک می‌کند.

  به گزارش سلامت آنلاین، مدیکال ساینس نوشت: مطالعات محققان دانشگاه واشنگتن در سیاتل نشان می‌دهد مکمل ترکیبی AREDS که حاوی روی و ویتامین‌های آنتی اکسیدان است، به حفظ بینایی در بزگسالان مبتلا به انحطاط ماکولا کمک می‌کند. این روش موثر بسیار مقرون به صرفه است و در هر دو نوع انحطاط ماکولای خشک و مرطوب کاربرد دارد.
  دژنراسیون ماکولا یا انحطاط ماکولا (بخشی از شبکیه)، یکی از شایع ترین بیماری های چشمی است که باعث می شود فرد با افزایش سن دید متمرکز خود را از دست بدهد و انجام فعالیت هایی مانند مطالعه و رانندگی غیر ممکن شود.
  ماکولا یک ناحیه کوچک در شبکیه است که مسئول بینایی مرکزی محسوب می شود و باعث می شود چشم قادر به دیدن جزییات باشد.
  تاری تصاویر، مشاهده مناطق تیره و اعوجاج در دید مرکزی مهمترین علایم انحطاط ماکولای مرتبط یا افزایش سن (AMD) محسوب می شوند. (ایرنا)


نظرات()   
   
آخرین پست ها

تغذیه کردن با قارچ های مرگ آور در سبد غذایی مردم/ وجود ۱۰۰ نوع قارچ سمی..........دوشنبه 14 خرداد 1397

بک لینک سایت در تغییر آدرس از http به https..........پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397

نشر کتاب در روز بد نمایشگاه برای افغانستانی ها..........دوشنبه 17 اردیبهشت 1397

فناوری پیچیده هشتمین پرواز آزمایشی نیوشپارد انجام می شود..........یکشنبه 9 اردیبهشت 1397

سینمای ایران در «فراری» در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می شود..........یکشنبه 2 اردیبهشت 1397

تامین کتاب تقویت مهارت‌های حرکتی کودکان در قالب یک کتاب..........چهارشنبه 29 فروردین 1397

فناوری پیشرفته ساخت کاتالیزور کاربردی در تبدیلات شیمیایی..........جمعه 24 فروردین 1397

درمان دارویی جدید ژن درمانی روند بهبود سکته را تقویت می کند..........پنجشنبه 16 فروردین 1397

سینما جشنواره عوامل «آگا» به ایران می‌آیند/اثر ۳ کشور در جشنواره جهانی فیلم فجر..........دوشنبه 13 فروردین 1397

اقتصاد ایران جهان - وعده ‌هایی که محقق نشد/ هنوز توصیه می کنید مردم دلار نخرند؟!..........پنجشنبه 9 فروردین 1397

نقد و بررسی کتاب کتابخانه‌های منطقه ۱۸ در ایام نوروز فعال‌اند..........یکشنبه 5 فروردین 1397

جدیدترین خبر فوتبالی ساوتهمپتون به نیمه نهایی جام حذفی انگلیس رسید..........شنبه 4 فروردین 1397

میراث فرهنگی مسافرت بررسی باستان‌شناختی محوطه تل ضحاک فسا از سر گرفته شد..........سه شنبه 29 اسفند 1396

جهان فوتبال خبر رونمایی از گزینه جانشینی «ونگر» در آرسنال..........شنبه 26 اسفند 1396

ایران فیلم سی درصد از «دختر شیطان» جلوی دوربین رفت..........سه شنبه 22 اسفند 1396

همه پستها