تبلیغات
کوی دانش - مطالب بهمن 1396

مفرغ‌های لرستان در «چرخ چپی» بازآفرینی شد/ انتظار از داوران فجر - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • مفرغ‌های لرستان در «چرخ چپی» بازآفرینی شد/ انتظار از داوران فجر - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  ابراهیم پاپی راد هنرمند جوان که با مجسمه «چرخ چپی» در دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر شرکت کرده است درباره این اثر به خبرنگار مهر گفت: رنگ مایه کارهای من بیشتر بر محور فرهنگ و هنر لرستان است که شاید به خاطر اصالت و ارادتی است که من نسبت به مردم این خطه و فرهنگ اقوام لُر زبان دارم که به خودی خود دغدغه و غریزه وجودی من برای ساخت مجسمه نیز شده است.

  وی به مفرغ های لرستان که نشانه ای از شکوفایی و بلوغ هنری مردم این خطه است، اشاره کرد و افزود: سه سال است فرم، ساختار و تفکراتی که باعث خلق چنین آثاری شده، ذهن من را درگیر کرده است و سعی کردم از این آثار و نگرش های آنها در هنر معاصر و زندگی کنونی مردم لرستان برای بازآفرینی این آثار استفاده کنم تا روزنه ای به سوی احیای این هنر در استان شود.

  به گفته پاپی راد، «چرخ چپی» بر اساس لایه های عمیق احساسی شکل گرفته است که در قالب حرف نمی‌گنجد و این اثر نمادی از چرخش برعکس چرخ زندگی بدون اختیار انسان ها است.

  وی در توضیح این مطلب تصریح کرد: این اثر حکایت از ترس و نگرانی مردم سرزمینم برای از بین رفتن ارزش های فرهنگی دارد. چرخ چپی، حکایت از زندگی است که بر وفق مراد مردم نیست و تلاشی است که در آخر بی ثمر به بار می نشیند. مردم کشاورز و دامداری که به خاطر شرایط آب و هوا و خشکسالی، محصولی برداشت نمی‌کنند و در نهایت مجبور به تغییر شغل و مهاجرت به شهرها می شوند.

  این هنرمند جوان با اشاره به ویژگی های «چرخ چپی» توضیح داد: این اثر از زبان، شعر و فرهنگ بومی منطقه ای صحبت می کند که ساخته و پرداخته دست و تفکر مردم لرستان است. شاید بتوان اقتباس از مفرغ‌های لرستان را اولین ویژگی چرخ چپی به حساب آورد به طوری که با هنر امروز درهم آمیخته شده و شکل، فرم و ماهیت جدیدی به خود گرفته است. دومین ویژگی زاویه دیدی است که تاکنون به مفرغ های لرستان داشته ایم که در نگاه مردم، مینیاتوری هستند اما با در نظر گرفتن ابعاد و متریال جدید، وجهه و جذابیت خاصی ایجاد می کند و سومین ویژگی اثر، احیا و معرفی این اثر و هنر بومی است.

  وی با بیان اینکه هنر و تمدن ایران به خاطر مفرغ های لرستان شناخته شده است، اظهار کرد: چه بسا با خلق آثار متفاوتی که برگرفته از تمدن گذشته لرستان باشد، می توانیم جایگاه ارزشمندی از هنر و فرهنگ لرستان را بازآفرینی کنیم.

  پاپی راد، وجود جشنواره هنرهای تجسمی فجر را برای تقویت هنرهای تجسمی ایران ارزشمند قلمداد کرد و افزود: امیدوارم با تلاش مسئولان در این عرصه قدم های بزرگتری برداشته شود چراکه تمدن هر کشوری با هنر آن کشور به دنیا معرفی می شود.

  وی در پایان ابراز امیدواری کرد که جشنواره هنرهای تجسمی فجر هر سال با دقت بیشتری برگزار شود تا جایگاه خودش را در عرصه جهانی به دست بیاورد و ارایه دهنده هنر و فرهنگ مردم ایران باشد و گفت: همچنین امیدوارم هیات داوران با دقت بیشتری کار داوری آثار را انجام دهند چون آبروی این جشنواره و هنرهای تجسمی کشور در دستان آنهاست.

  ابراهیم پاپی راد، ۲۹ ساله و اهل روستای حاجی آباد یاراحمدی شهرستان بروجرد از خرم آباد است. مدرک تحصیلی او کارشناسی گرافیک و در حال حاضر دانشجوی ارشد مجسمه سازی است. ۵ سال است به صورت جدی رو به هنر مجسمه سازی آورده است و برای دومین بار در جشنواره هنرهای تجسمی فجر حضور دارد.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

استقرار خط تولید واکسن هاری انسانی/ صادرات فرآورده های پاستور - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • استقرار خط تولید واکسن هاری انسانی/ صادرات فرآورده های پاستور - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر علیرضا بیگلری با بیان این مطلب افزود: در شش ماه اخیر، در راستای ارتقاء زیرساخت فرآیند های تولید، موفق به اخذ استاندارد تجهیزات دارویی در بخش تولید آنتی ژن شده ایم و برنامه ریزی لازم برای افزایش تولید واکسن هپاتیت ب نیز انجام شده است.

  وی استقرار سیستم کیفیت خط تولید واکسن هاری انسانی و اخذ پروانه ساخت معرف های تشخیصی بروسلا و سالمونلا را از جمله اقدامات این مرکز در حوزه کیفیت برشمرد.

  رئیس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: این مرکز موفق به ثبت ۱۱ مورد اختراع داخلی و قرار گرفتن در مرحله پیگیری ثبت و یک مورد اختراع خارجی شده است.

  بیگلری همچنین صادرات فرآورده های انستیتو به کشورهای منطقه مانند سوریه را از جمله دستاوردهای این مرکز در حوزه بازرگانی و توسعه تجارت دانست و گفت: برای صادرات فرآورده ها، انتقال دانش فنی و ثبت محصولات و سرمایه گذاری با شرکتهای خارجی ازجمله کشورهای چین، ترکیه و سوریه مذاکراتی نیز صورت گرفته است .

  وی با اشاره به فعالیت های پژوهشی انستیتو پاستور ایران گفت : انستیتو پاستور ایران بعنوان موسسه برتر پژوهشی کشور انتخاب شده و رتبه اول دانشگاه ها و موسسه برتر پژوهش در شاخص تعداد استناد به مقالات را نیز کسب کرده است.

  دستاوردهای انستیتو پاستور ایران

  حوزه تولیدات انستیتو پاستور

  ردیف     نام بخش  تولید ۶ ماهه (ویال)
  ۱ واکسن ب ث ژ و فراورده اینتراوزیکال  ۹۵.۹۵۱
  ۲ واکسن هپاتیت ب ۱۸۷.۳۳۴
  ۳ واکسن های ویروسی ۲۹.۲۲۵
  ۴ آنتی ژن ۷۹.۹۷۷
  ۵ علوم حیوانات آزمایشگاهی (سر) ۴۷.۲۱۲
  جمع کل ۴۳۹.۶۹۹

  ارتقاء زیرساختها فرایند های تولید

  افزایش کیفی  و بروز کردن سایت تولید و ارزیابی  بخش واکسن های ویروسی(هاری دامی)

  بروز رسانی و کارامد سازی زیر ساخت های (هواساز، سیستم آب و هوای فشرده)بخش محلولها ی تزریقی

  اخذ استاندارد تجهیزات دارویی در بخش تولید آنتی ژن

  برنامه ریزی جهت افزایش تولید واکسن هپاتیت ب

  انجام خدمات  ساخت قراردادی فراورده های دارویی برای چند شرکت داروسازی

  حوزه کیفیت فرآورده های انستیتو پاستور ایران:

  استقرار سیستم کیفیت خط تولید واکسن هاری انسانی/تهیه پرونده مقدماتی/اقدام جهت اخذ گواهی GMP

  اخذ و تمدید  استاندارد های بین المللی با هدف بهبود مستمر کیفیت: (مدیریت انرژی)، (مدیریت آموزش) ، (مدیریت کیفیت)، اخذ (مدیریت تجهیزات پزشکی)، (مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای)، اخذ (سیستم تأیید صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون)

  تهیه پرونده فنی و اخذ پروانه ساخت معرف های تشخیصی بروسلا و سالمونلا

  طرح ریزی و اجرای مطالعات PMQC محصولات

  ارائه خدمات کیفی و مشاوره تخصصی در زمینه تولید و کنترل محصولات دارویی به تولید کنندگان/ واردکنندگان حوزه سلامت

  راه اندازی ۱۰ آزمون جدید کنترل کیفیت در راستای خدمات تخصصی و استقرار سیستم مدیریت دانش: دریافت پروانه تولید داروی ب ث ژ اینتراوزیکال، رفع عدم انطباق های خط تولید واکسن هپاتیت ب نوترکیب با تایید بازرسین معاونت غذا دارو، تهیه مستندات کیفی (SOP) و شناسنامه کیفی در راستای کنترل کیفیت واکسن روتا

  حوزه مرکز رشد انستیتو پاستور ایران:

  ساماندهی شرکت های دانش بنیان و تهیه سیستم اطلاعاتی شرکت های مستقر، خروج یک شرکت موفق دانش بنیان، دریافت ۳ پروانه تولید محصول جدید

  حوزه بازرگانی و توسعه تجارت:

  انعقاد قرارداد با شرکتهای داخلی در جهت ارائه خدمات کیفی و تولید، استقرار سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان CRM، رایزنی با شرکتهای خارجی از کشورهای چین ترکیه سوریه در جهت صادرات فراورده ها،انتقال دانش فنی ،ثبت محصولات و سرمایه گذاری، صادرات فراورده های انستیتو به کشورهای منطقه مانند سوریه

  حوزه پژوهش انستیتو پاستور ایران:

  تصویت ۵۹ طرح پژوهشی و تامین اعتبار ۳۶ طرح آن از منابع خارج از انستیتو، چاپ ۱۵۰ مقاله علمی توسط پژوهشگران انستیتو پاستور ایران، چاپ ۲۷ کتاب علمی، برگزاری دو کارگاه بین المللی هاری در آمل و کارگاه بین المللی اپیدمیولوژی میدانی در همدان.

  نتایج ارزشیابی فعالیت های پژوهشی: انتخاب انستیتو پاستور ایران بعنوان موسسه برتر پژوهشی کشور و کسب رتبه اول دانشگاه ها و موسسه برتر پژوهش در شاخص تعداد استناد به مقالات.

  خدمات تخصصی انستیتو پاستور ایران برای تأثیر  گذاری بر سیستم بهداشتی کشور در طرح تحول سلامت و  کاهش بار بیماری ها شامل خدمات تخیص طبی تخصصی آزمایشگاهی، خدمات ارتقاء عملکرد سیستمی و توانمند سازی کارکنان، خدمات واکسیناسیون و درمانگاه هاری، ارائه خدمات واکسیناسیون به مراجعین است.

  کنترل استمرار سیستم مدیریت کیفیت استقرار یافته در ۱۴ آزمایشگاه مرجع و همکار مرجع با انجام برنامه ممیزی داخلی به شکل سیستماتیک، تشکیل کمیته مشترک مدیریت تضمین کیفیت انستیتو پاستور و اداره ژنتیک، برگزاری سه دوره کارگاه مدیریت بیوریسک برای توانمندسازی کارکنان انستیتو پاستور ایران جهت شناسایی خطرات محیط کار  خطرات بیولوژیک و ارزیابی ریسک های ناشی از آن، همکاری با آزمایشگاه مرجع سلامت جهت پذیرش نمونه، به صورت ۲۴ ساعته در ایام اربعین حسینی از دیگر خدمات تخصصی این انستیتو است.

  حوزه فناوری انستیتو پاستور ایران: 

  انعقاد قرارداد طرح های فناورانه حمایتی، ثبت ۱۱ مورد اختراع داخلی و پیگیری ثبت یک مورد اختراع خارجی از دستاوردهای حوزه فناوری است.

  ۲۶ دانشجو در مقطع دکتری تخصصی حوزه های مختلف مرتبط با انستیتو پاستور در سال ۹۶ پذیرفته شده اند.


 • آخرین ویرایش:-
 • برچسب ها:فناوری ،
نظرات()   
   

نرخ دلار به کانال ۴۶۰۰ تومانی برگشت/یورو ۶۰۵۲ تومان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • نرخ دلار به کانال ۴۶۰۰ تومانی برگشت/یورو ۶۰۵۲ تومان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، در جریان معاملات امروز بازار  آزاد تهران، در لحظه انتشار این خبر(۱۱:۵۵)، نرخ دلار به کانال ۴۶۰۰ تومانی بازگشته و به ۴۶۷۰ تومان رسیده است. بر این اساس دلار نقدی ۴۶۷۰ تومان، دلار فردایی پاساژ افشار ۴۶۵۸ تومان و دلار فردایی سبزه میدان ۴۶۶۱ تومان است.

  هر اسکناس یورو ۶۰۵۲ تومان، پوند ۶۷۵۵ تومان، درهم امارات ۱۳۲۵ تومان و لیر ترکیه ۱۲۹۹ تومان است.


 • آخرین ویرایش:-
 • برچسب ها:بازار ،
نظرات()   
   
یکشنبه 15 بهمن 1396  06:49 ق.ظ

افشای یک راز خواب عده ای را آشفته کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • افشای یک راز خواب عده ای را آشفته کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، تیزر فیلم سینمایی «سرو زیر آب» ساخته محمدعلی باشه‌ آهنگر و به تهیه‌کنندگی سید حامد حسینی در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر حضور دارد.

  در خلاصه داستان «سرو زیر آب» که فیلمنامه آن توسط محمدعلی باشه آهنگر و حامد باشه آهنگر نوشته شده، آمده است: راز جهانبخش کرامت فاش می‌شود؟ این راز خواب چیستا، ماهرو، گودرز، بهرام، جهانگیر و سرگرد پوشیاس را آشفته خواهد کرد. جهانبخش برای اثبات بی گناهیش و بازگشت آرامش سفر بلندی را آغاز می کند؛ سفری که پایانش زندگی بسیاری از آنها را تغییر می دهد...


 • آخرین ویرایش:-
 • برچسب ها:سینما ،
نظرات()   
   
پنجشنبه 12 بهمن 1396  06:59 ق.ظ

سینماها امروز تا ساعت ۱۷ تعطیل هستند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


 • آخرین ویرایش:-
 • برچسب ها:هنر ،
نظرات()   
   
دوشنبه 9 بهمن 1396  07:20 ق.ظ

وزیر علوم: تمام دانشجویان آزاد شدند

 • وزیر علوم: تمام دانشجویان آزاد شدند

  تمام دانشجویان بازداشتی تجمعات اخیر آزاد شدندوزیر علوم از آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی تجمعات اخیر خبر داد و گفت: فقط دو نفر از دانشجویان بازداشتی به دلیل عدم تامین وثیقه تا دو روز پیش در بازداشت بودند که پیگیر وضعیت آنها نیز هستیم.

  به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر هیچ دانشجوی بازداشتی تجمعات اخیر که بلاتکلیف باشند، نداریم فقط دو نفر از این دانشجویان به دلیل عدم تامین وثیقه در بازداشت بودند که البته همکارانی از وزارت علوم مسئول پیگیری وضعیت آنها شدند اما هنوز نتیجه به ما گزارش نشده است.

  وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس گزارشی که تا روز یکشنبه به من داده شده است هیچ دانشجویی به دلیل تجمعات اخیر در بازداشت نیست و برخی از دانشجویان با ضمانت و گذاشتن وثیقه آزاد شدند.

  وزیر علوم در پایان خاطر نشان کرد: بسیاری از دانشجویان بازداشتی نتوانستند در تاریخ مقرر در جلسه امتحانات حاضر شوند که در این زمینه نیز دانشگاه‌ها تمهیداتی اندیشیدند تا مشکلی برای این دانشجویان ایجاد نشود. بنابراین نگرانی در این زمینه وجود ندارد.


 • آخرین ویرایش:-
 • برچسب ها:فرهنگی ،
نظرات()   
   

پیش‌فروش سکه چه تاثیراتی بر بازار دارد؟

 • پیش‌فروش سکه چه تاثیراتی بر بازار دارد؟

   با این حال، پیش‌فروش سکه چالش‌های متفاوتی را پیش رو دارد که می‌تواند اثرات متفاوتی را بر جا بگذارد. عده‌ای از کارشناسان اعتقاد دارند پیش‌فروش سکه، بازار آتی این فلز گرانبها را دچار اختلال خواهد کرد؛ گروهی دیگر، پیش‌فروش سکه را تنها سیاستی مشابه با حراج سیم‌کارت و فیش حج در گذشته دانسته‌اند که به‌منظور جمع‌آوری نقدینگی صورت گرفت؛ ولی تنها اثر موقتی داشت. در اینجا ابعاد و اثرات متفاوت پیش‌فروش سکه را بررسی شده است.

  عیارسنجی پیش‌فروش سکه

  خبر پیش‌فروش سکه قیمت‌ها را در بازار آتی و نقدی با کاهش زیادی مواجه کرد. روز شنبه، قیمت سکه نقدی و آتی حدود ۴۰ هزار تومان افت را به ثبت رساند. به گزارش دنیای اقتصاد، با این حال، عده زیادی اعتقاد داشتند، این اثر می‌تواند کوتاه‌مدت باشد یا در صورت موفقیت از نگاه قیمتی، اثرات جانبی دیگری به همراه داشته باشد که اختلالاتی را در بازارها و دربازه زمانی میان مدت ایجاد کند؛ کارشناسان اعتقاد دارند پیش‌فروش سکه با اشکالات اجرایی و اثرات مخربی مواجه خواهد بود.

  اولین مساله که پیش‌فروش سکه را زیر سوال می‌برد، وجود بازار آتی است. در واقع، زمانی که بازار آتی سکه وجود دارد که در آن مکانیسم بازار فعال است که قیمت‌ها در آن کشف می‌شود، ضرورت پیش‌فروش سکه برای ماه‌های بعد چیست؛ از نظر کارشناسان، پیش‌فروش سکه مداخله در یک بازار آزاد است که ممکن است در کوتاه‌مدت قیمت سکه را مدیریت کند، ولی همزمان روند معاملات آتی را مختل خواهد کرد، مکانیسم کشف قیمت را از بین می‌برد و تعداد زیادی از بازیگران را دچار ضرر و در صورت قیمت‌گذاری نامناسب، زمینه آربیتراژ سکه یا دادن جو هیجانی به قیمت‌ها را فراهم می‌کند. در مجموع، ضربه به بازار آتی سکه یکی از اثرات نامناسب پیش‌فروش است. در این میان، عده‌ای از تحلیلگران اعتقاد داشتند، هدف سیاست‌گذار از پیش‌فروش سکه، از یکسو،  مدیریت و هدایت نقدینگی به سمت بازار طلا و از سوی دیگر، مدیریت انتظارات معامله‌گران سکه است. از نظر کارشناسان، بازارساز از این طریق قصد دارد نوسانات دلار را به‌طور غیرمستقیم از کانال سکه مدیریت کند. این در حالی است که اکثر کارشناسان باور دارند، سیاست جمع‌آوری نقدینگی در گذشته از ساز و کار‌های مشابه‌صورت گرفته است که اثر موقتی داشته است. در واقع از نظر آنها این عمل بازگشت به عقب و زمانی است که سیاست‌هایی مانند فروش فیش حج و فروش سیم کارت صورت گرفت. این دسته از کارشناسان پیشنهاد می‌دهند سیاست‌گذار به جای استفاده از ابزارهای قدیمی می‌تواند از روش‌های مدرن‌تری مانند انتشار اوراق مالی برای جمع‌آوری نقدینگی استفاده کند. از سوی دیگر باید بررسی کرد که دقیقا چه بررسی هزینه و فایده‌ای صورت گرفته است که ذخایر طلای بانک مرکزی فدای جمع‌آوری نقدینگی یا شکست احتمالی قیمت‌ها در بازار شود.

  اثر پیش‌فروش بر سکه آتی

  روز شنبه، قیمت سکه در بازار نقدی و آتی با افت زیادی مواجه شد. در اولین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی در معاملات سبزه‌میدان، ۴۲ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان روی نقطه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان آرام گرفت. در بازار آتی سکه نیز در سررسید آبان‌ ۹۷ در مقطعی این فلز گرانبها در محدوده یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان معامله شد، این در حالی بود که آخرین قیمت‌های روز پنج‌شنبه در محدوده یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان قرار داشت.  اکثر معامله‌گران بازار، افت قیمت‌ها در بازار آتی و نقدی را ناشی از اعلام خبر پیش‌فروش سکه از نیمه بهمن‌ماه عنوان کردند. با این حال، در مورد اثرات آینده پیش‌فروش بر قیمت سکه در بازار در میان معامله‌گران توافقی وجود نداشت. عده‌ای اعتقاد داشتند، سکه پس از افت کوتاه‌مدت و هیجانی، به سرعت راه خود را طی خواهد کرد و چندان تحت‌تاثیر پیش‌فروش قرار نخواهد گرفت. از نظر آنها، پیش از این، با انتشار خبر حراج سکه در کارگشایی درانتهای پاییز، قیمت سکه در عرض ۲ روز از میانه‌های کانال یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان پایین آمد و به سطح یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومانی نزدیک شد. با این حال، پس از ثبت آن قیمت و آغاز رسمی حراج، قیمت بیشتر راه افزایشی را در پیش گرفت. این دسته از معامله‌گران اعتقاد دارند، ممکن است در مورد پیش‌فروش سکه نیز چنین روندی رخ دهد. این در حالی است که اکثر معامله‌گران باور دارند، پیش‌فروش سکه با عرضه نامحدود می‌تواند منجر به آرام شدن بازار و شکست قیمت‌ها شود. دسته دیگر معامله‌گران کسانی هستند که تصور می‌کنند بازار در کوتاه‌مدت آرام خواهد شد ولی پس از آن مسیر بنیادی خود را در پیش خواهد گرفت. آخرین دسته معامله‌گران کاملا در مقابل گروهی پیشین قرار دارند.  آنها اعتقاد دارند در ابتدای پیش‌فروش قیمت صعودی می‌شود ولی در زمان تحویل، سکه در سطح پایین‌تری نسبت به مقطع زمانی خرید قرار خواهد داشت. جدا از اثرات متناقضی که پیش‌فروش می‌تواند بر روند بازار داشته باشد، کارشناسان بازار ایرادات بنیادی‌تری را نسبت به اقدام سیاست‌گذار مطرح کرده‌اند.

  تناقض بازار آتی سکه با پیش‌فروش

  به گفته یکی از کارشناسان باتجربه بازار، یکی از بزرگ‌ترین ایرادات وارده به پیش‌فروش سکه وجود بازار آتی سکه است. از نظر وی، در گذشته زمانی که سکه پیش‌فروش شد، بازار سکه آتی وجود نداشت؛ ولی در حال حاضر که بازار آتی سکه وجود دارد و بازار نقدی سکه نیز تا حد زیادی آرام است، چه نیازی به پیش‌فروش سکه وجود خواهد داشت؟ در این شرایط، تداخل پیش‌فروش سکه با بازار آتی آن مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.روند معاملات آتی سکه و مداخله قیمتی: از نظر تحلیلگران، اولین مساله‌ای که پیش‌فروش سکه در بازار آتی به وجود خواهد آورد، کاهش حجم معاملات و تنظیم دستوری قیمت‌هاست. به گفته این دسته، به‌طور مثال، بازارساز با هر سطح قیمتی سکه اردیبهشت‌ماه را حراج کند، قیمت‌ها در معاملات آتی به‌صورت دستوری می‌توانند به آن سطح نزدیک شوند. از طرف دیگر، بازیگر آتی به‌صورت عادی ترجیح می‌دهد در بازاری فعالیت کند که مداخله دستوری زیادی در آن وجود نداشته باشد و احساس مداخله بیرونی می‌تواند حجم معاملات را کاهش دهد.خروج از مکانیسم بازار: به گفته کارشناسان، معامله‌گران بازار آتی سکه هم‌اکنون قیمت این فلز گرانبها برای سررسیدهای آینده را براساس انتظارات خود و مکانیسم بازار تنظیم کرده‌اند. در این شرایط می‌توان گفت، قیمت سکه با پذیرفتن ریسک‌های آینده در معاملات آتی برای هر مقطع زمانی کشف شده است؛ موضوعی که انتظارات معامله‌گران سکه برای وضعیت آینده را نشان می‌دهد. در این شرایط، ورود دستوری به بازار و تنظیم قیمت‌های آینده فارغ از چارچوب بازار نظام کشف قیمت و انتظارات را برهم می‌زند.انتقادات معامله‌گران: عده زیادی از معامله‌گران باور دارند، پیش‌فروش سکه می‌تواند عده زیادی از معامله‌گرانی را دچار ضرری کند که خارج از مکانیسم عرضه و تقاضای واقعی بازار رخ داده است. از نظر آنها، معامله‌گری که براساس انتظارات خود در قیمت‌های بالا ریسک خرید را پذیرفته است، با دست بیرونی عرضه دولت، متضرر خواهد شد. این اتفاق می‌تواند اعتماد معامله‌گران به بازارهای رسمی و سیاست‌گذار را کاهش دهد. حتی عده‌ای معتقد بودند، ممکن است تحت‌تاثیر این اتفاق برخی معامله‌گران وارد بازارهای دیگر شوند.

  چگونگی قیمت‌گذاری: یکی از چالش‌های پیش روی معامله‌گران در پیش‌فروش سکه، چگونگی تنظیم قیمت آن است. عده زیادی از معامله‌گران باور دارند، در‌صورتی‌که پیش‌فروش سکه با قیمتی پایین‌تر از نرخ روز بازار صورت گیرد، با تقاضای کاذب زیادی مواجه خواهد شد. از نظر آنها، اگر بازارساز بخواهد قیمت‌های فعلی را بشکند، ممکن است چنین اقدامی را کلید بزند که با ورود تقاضای زیادی همراه خواهد بود و رانتی برای استفاده از تفاوت‌های قیمتی خواهد شد. در واقع، این اقدام ممکن است منجر به آربیتراژ سکه برای استفاده از تفاوت قیمتی دو بازار شود. در پیش‌فروش سکه در ابتدای دهه ۹۰، سکه در مقطعی حدود ۶۰۰ هزار تومان پیش‌فروش شد. حال آنکه در بازار آزاد ۸۰۰ هزار تومان قیمت داشت.  در این شرایط، به‌نظر می‌رسد بهتر است بازارساز سکه‌های پیش‌فروش شده را با قیمت‌های بالاتر از بازار و نزدیک به نرخ سررسیدهای بازار آتی به فروش برساند. با این حال، این اتفاق نیز می‌تواند قیمت‌ها را از جهت دیگری تحت‌تاثیر قرار دهد. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، زمانی که قیمت بازارساز بالاتر از قیمت بازار قرار می‌گیرد، معامله‌گران با جوسازی پیرامون این قیمت‌ها، بازار را دچار نوسان می‌کنند. پیش‌فروش سکه در قیمت‌های بالا نیز می‌تواند با استقبال چندان زیادی مواجه نشود. در این شرایط، اگر هدف بازارساز جمع‌آوری نقدینگی باشد، با توفیق زیادی میتواند مواجه نشود. در واقع سیاست پیش‌فروش سکه چالش‌های زیادی پیش رو دارد که ممکن است یا اهداف خود را محقق نکند یا درصورت تحقق، هزینه‌های جانبی و مستقیم زیادی را به همراه داشته باشد.

  اهداف پیش‌فروش سکه

  بسیاری از کارشناسان و معامله‌گران باور دارند، هدف غیرمستقیم پیش‌فروش سکه مدیریت نوسانات بازار ارز است. به اعتقاد آنها، بازارساز قصد دارد، از طریق جمع‌آوری نقدینگی سرگردان به بازار سکه از ورود آن به بازار ارز خودداری کند. از سوی دیگر، خاصیت دیگر پیش‌فروش آن است که از این طریق قیمت سکه مدیریت شود و به واسطه آن انتظارات معامله‌گران نیز تحت‌تاثیر قرار بگیرد. به گفته یکی از فعالان، عده‌ای اعتقاد داشتند، مدیریت قیمت سکه می‌تواند بر انتظارات معامله‌گران ارزی نیز اثرگذار باشد و به این ترتیب، بازارساز می‌تواند از طریق پیش‌فروش سکه و اثرات غیرمستقیم آن قصد دارد نوسانات بازار ارز را مدیریت کند. این در حالی است که کارشناسان باور دارند، تنها از طریق پیش‌فروش سکه نمی‌توان اقدام به جمع‌آوری نقدینگی کرد. آنها باور دارند این سیاست برای جمع‌آوری نقدینگی یک بازگشت به عقب خواهد بود، مانند زمانی که فیش حج حراج می‌شد یا سیم کارت موبایل به فروش می‌رسید. در کنار این، سیاست‌گذار در تصمیم‌های این‌چنینی باید همه جوانب رو در نظر بگیرد و این نکته را در نظر داشته باشد که تنها با یک سیاست موردی نمی‌توان اثرات مورد انتظار را به‌دست آورد.

  کارشناسان پیشنهاد می‌دهند، بازارساز با توجه به این نکات برای رسیدن به اهداف خود از ابزارهای مدرن‌تری بهره ببرد. سوال بیشتر کارشناسان این است، «اینکه مردم نقدینگی خود را تبدیل به طلا کنند، چه مزیتی به‌دنبال خواهد داشت که از روش‌های مدرن‌تر نمی‌توان به آن دست یافت؟» سوال دیگر آن است که «ضرورت پیش‌فروش سکه در شرایط فعلی که بازار آرام است، چیست؟» و شاید سوال مهم‌تر این باشد «هزینه و فایده پیش‌فروش سکه و حراج ذخایر بانک مرکزی تا چه حد بررسی شده است؟» و این نتیجه را به‌دنبال داشته است که پیش‌فروش در شرایط فعلی بهترین وسیله برای رسیدن به نتیجه مورد نظر است. در کنار این، کارشناسان، انتقاداتی را نیز به پیش‌فروش سکه وارد دانسته‌اند. از نظر آنها اثر غیرمستقیم این کار آن است که از یکسو به فعالیت‌های از قبیل تبدیل پول به طلا رسمیت می‌بخشد و از سوی دیگر، این سوال را در ذهن افراد ایجاد کند که دلیل تبدیل پول به دارایی‌های امنی مانند طلا چیست؟ در کنار این، سکه خریداری شده نیز در چرخه اقتصاد قرار نمی‌گیرد و مطابق سنت در گوشه خانه‌ها ذخیره خواهد شد. اگر هدف بازارساز از اقدامی چون پیش‌فروش سکه مدیریت غیرمستقیم بازار دلار است، تحلیلگران این نکته را گوشزد می‌کنند که اثرپذیری سکه از دلار بیشتر است تا دلار از سکه؛ در کنار این، ورود دستوری به بازاری که خود تحت‌تاثیر متغیر مهمی مانند اونس جهانی قرار دارد، ممکن است قیمت‌های مصنوعی ایجاد کند. در واقع، ممکن است بازارساز بر قیمت دلار تسلط داشته باشد، ولی بر قیمت اونس جهانی که مسلط نیست که براساس آن در بازار سکه قیمت تعیین کند. از نظر کارشناسان، وقتی چنین مخاطرات و چالش‌هایی در پیش‌فروش سکه وجود دارد، بازارساز بهتر است از ابزارهای متفاوت و جدیدتری برای مدیریت نوسانات استفاده کند. در کنار این، تجربه گذشته بارها نشان داده است که سیاست‌های موردی به تنهایی برای رسیدن به یک هدف کافی نیست و تنها اثر تسکینی دارد. این بسته‌های سیاستی و مکمل هستند که می‌توانند انتظارات را تغییر بدهند و متغیرهایی را که به‌صورت بنیادی وضعیت بازارها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند، مدیریت کنند.


نظرات()   
   

کنفرانس امواج جدید در مطالعه مفاهیم هنجاری برگزار می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • کنفرانس امواج جدید در مطالعه مفاهیم هنجاری برگزار می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، دومین کنفرانس فرااخلاق فرانکفورت با عنوان «امواج جدید در مطالعه مفاهیم هنجاری» در روزهای ۸- ۹ ژوئن ۲۰۱۸ در دانشکده امور مالی و مدیریت فرانکفورت- آلمان برگزار می‌شود.

  محور کلی موضوعات فلسفه و مفاهیم هنجاری است.هدف دومین کنفرانس فرااخلاق سالانه فرانکفورت، بررسی و پیشرفت‌های اخیر در مطالعه مفاهیم هنجاری است. این کنفرانس دو روز طول خواهد کشید و فرصت مناسبی برای بحث و تبادل فراهم می‌کند.

  علاقمندان به این موضوع می‌توانند آثار و مقالات خود در حیطه مفاهیم اخلاقی، معرفت‌شناختی و زیبایی‌شناسی را تا روز ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸ به آدرس metanormativity@gmail.com ارسال نمایند.


نظرات()   
   

راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای ورزشکاران حرفه‌ای

 • راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای ورزشکاران حرفه‌ای

  رییس کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی از راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای ورزشکاران حرفه‌ای در فدراسیون پزشکی ورزشی خبر داد و گفت: این کلینیک در بهمن‌ماه و همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

  دکتر محمد بنی‌جمالی در گفت وگو با ایسنا افزود: به منظور خدمات رسانی بهتر به ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان تیم ملی در تمام رشته‌های ورزشی، مرکز فوق تخصصی دندانپزشکی در بهمن ماه و همزمان با دهه مبارک فجر در فدراسیون پزشکی ورزشی افتتاح خواهد شد. این کلینیک به ورزشکاران حرفه‌ای خدمات رایگان ارائه خواهد داد و سایر ورزشکاران با داشتن کارت بیمه ورزشی و با هزینه کمتر می توانند از خدمات این کلینیک بهره‌مند شوند.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا هزینه کارت بیمه ورزشکاران در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر؟ گفت: بیش از 3 سال است که هزینه کارت بیمه ورزشکاران مبلغ 15 هزار تومان است و هنوز سقف هزینه کارت بیمه ورزشکاران تغییری نداشته است. البته این که در سال آینده افزایش پیدا کند یا خیر در مجمع سالیانه فدراسیون که اسفندماه برگزار می‌شود، تصمیم گرفته خواهد شد.

  بنی جمالی اضافه کرد: از سال آینده کارت بیمه ورزشکاران اینترنتی خواهد شد و ورزشکاران برای دریافت کارت درمانی خود که براساس کد ملی هر ورزشکار است، با ثبت‌نام اینترنتی اقدام به دریافت کد درمانی خود کنند.

  رییس کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی همچنین درباره وضعیت آسیب‌دیدگی هادی خناری نژاد و این که آیا کتف او نیاز به عمل جراحی دارد یا خیر؟ تصریح کرد: خناری‌نژاد التهاب کپسول مفصلی شانه دارد که برای رفع این مشکل قرار بر این شد تا با انجام فیزیوتراپی، تمرینات ویژه آب درمانی و تمرینات سبک وضعیت التهاب کتفش مورد بررسی قرار بگیرد، اگر با درمان‌های مدیکال مشکل او برطرف شد دیگر نیاز به عمل جراحی نیست، در غیر این صورت جراحی آرتروسکوپی شانه بر روی او انجام خواهد شد که جراحی سبکی است و طول درمان کوتاهی دارد.

  او با اشاره به کم‌بودن فضای درمانی در فدراسیون پزشکی ورزشی برای ارائه خدمات درمانی به ورزشکاران حرفه ای گفت: فضا برای خدمات رسانی به ورزشکاران حرفه ای در فدراسیون پزشکی ورزشی مناسب نیست. امیدوارم هر چه سریعتر وزارت ورزش و جوانان مکان مناسبی را برای راه‌اندازی کلینیک تخصصی در اختیار فدراسیون قرار دهد تا بتوانیم 24 ساعته ورزشکاران تیم‌های ملی را مانتیور کنیم و مشکلی برای خدمات رسانی نداشته باشیم.

  بنی‌جمالی در پایان از تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران اعزامی به بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی خبر داد و خاطرنشان کرد: کار تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران اعزامی به بازیهای آسیایی اندونزی از هفته پیش در فدراسیون پزشکی ورزشی آغاز شده و سعی داریم با هماهنگی فدراسیونهای اعزامی به این بازیها، تا پایان سال کلیه ورزشکاران اعزامی را از نظر بعد سلامت مورد ارزیابی قرار دهیم.

  انتهای پیام


 • آخرین ویرایش:-
 • برچسب ها:ورزش ،
نظرات()   
   

ریزش ۵ درصدی قیمت سنگ‌آهن در پی رکود بازار چین

 • ریزش ۵ درصدی قیمت سنگ‌آهن در پی رکود بازار چین

  بهای معاملات آتی سنگ آهن چین روز سه شنبه تحت تاثیر افت تقاضا در بزرگترین مصرف‌کننده جهان، حدود پنج درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان در سه هفته گذشته سقوط کرد.

  به گزارش ایسنا، این بزرگترین کاهش یک روزه قیمت سنگ آهن در هشت ماه گذشته بود که همزمان با اقدام چین برای محدود کردن تولید فولاد در راستای مبارزه با مه‌دود و همچنین ضعیف شدن تقاضا در زمستان روی داد.

  بهای معاملات سنگ آهن برای تحویل در ماه مه در بورس کالای دالیان حداکثر ۴.۸ درصد کاهش یافت و به ۵۱۷ یوان (۸۱ دلار) در هر تن رسید که پایین‌ترین میزان از ۲۹ دسامبر بود. بهای معاملات تا اواسط روز ۴.۳ درصد کاهش یافت و به ۵۱۹.۵۰ یوان رسید.

  به گفته یکی از مقامات یک کارخانه فولادسازی در شمال چین، تقاضا برای سنگ آهن فوق‌العاده ضعیف است زیرا کارخانه‌های فولادسازی تولیدشان را محدود کرده‌اند. زمستان در چین فعالیت بخش ساخت‌وساز که یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان فولاد است را کند کرده است. چین در راستای مقابله با آلودگی هوا، محدودیت‌هایی را برای تولید فولاد در ۲۸ شهر از نوامبر تا مارس اجرا کرده است.

  طبق آمار شرکت استیل هوم، حجم واردات سنگ آهن در بنادر بزرگ چین تحت تاثیر تقاضای مطلوب برای فولاد و مقابله پکن با آلودگی در ۱۹ ژانویه به رکورد ۱۵۴.۴۳ میلیون تن رسید که حدود ۳۰ درصد نسبت به مدت ۱۲ ماهه افزایش داشت و بیشترین میزان از سال ۲۰۰۴ بود که منعکس کننده تقاضای ضعیف است. این میزان سنگ آهن برای تولید ۹۷ میلیون تن فولاد کافی است که می‌تواند برای تولید ۱۰۷ میلیون خودرو مورد استفاده قرار گیرد. اگر این خودروها به صف شوند، صف آنها به بیش از ۴۸۰ کیلومتر خواهد رسید. انجمن آهن و فولاد چین در گزارشی اعلام کرد با ادامه مازاد عرضه، هیچ مبنایی برای رشد پایدار قیمت سنگ آهن وجود ندارد.

  طبق اعلام متال بولتن، سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل به بندر کینگدائوی چین روز دوشنبه ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۷۶.۶۱ دلار در هر تن رسید.

  تمایل معامله‌گران برای انبارسازی مجدد فولاد نیز در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به دورنمای تقاضا، کاهش یافته است. به گفته تحلیلگر شرکت گلکسی فیوچرز در پکن، معامله‌گران دور اول انبارسازی را انجام دادند و برای انجام دور دوم محتاط هستند بنابراین قیمت‌ها در کوتاه مدت نوسان خواهد داشت.

  بهای معالات میلگرد در بورس معاملات آتی شانگهای ۱.۴ درصد کاهش یافت و به ۳۸۸۶ یوان در هر تن رسید. زغال سنگ کک شو ۲.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۶۲.۵۰ یوان در هر تن رسید، در حالی که کوک با ۱.۸ درصد کاهش به ۱۹۷۴ یوان رسید.

  انتهای پیام


نظرات()   
   

ساخت تخت خواب با پالت های چوبی -

 • ساخت تخت خواب با پالت های چوبی -

  وب‌سایت چیدانه: شاید ساخت یک تخت خواب مطابق با سلیقه تان در نگاه اول غیر قابل انجام و باورنکردنی باشد، اما باید بگوییم که به سادگی با کمک با پالت های چوبی

  می توانید تخت خواب منحصر به فرد خود را بسازید، پس اگر تمایل دارید تخت خواب دست ساز خودتان را داشته باشید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

  پالت چوبی مورد نیاز برای ساخت تختخواب

  شاید در نگاه اول به نظر برسد که برای ساخت این تخت خواب نیاز به تهیه و خرید پالت چوبی دارید، اما باید بگوییم اگر سری به مراکز بازیافت بزنید به سادگی می توانید این پالت ها را در ابعاد و اندازه های مختلف به راحتی تهیه کنید و به حفظ سلامت محیط زیست کمک بسیاری کنید. بهتر است پالت ها را در ابعاد بزرگتر از تشک خود انتخاب کنید و توجه داشته باشید که حتما این چوب ها در معرض باران و رطوبت قرار نگرفته باشند چرا که سبب ایجادموریانه در آن ها شده و قابل استفاده برای ساخت تخت خواب نیستند.


نظرات()   
   

خانه «نیما» به روایت خواهرزاده‌اش/ میراثی که فراموش شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • خانه «نیما» به روایت خواهرزاده‌اش/ میراثی که فراموش شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، خانه نیما یوشیج در منطقه تجریش تهران و انتشار اخباری ‌مبنی‌بر خارج شدن آن از فهرست آثار ثبت شده در میراث فرهنگی و تمایل مالک فعلی برای تخریب این بنا در روزهای اخیر در بسیاری از محافل ادبی موردتوجه قرار گرفته است. این خانه که سال‌هاست مورد بی‌مهری قرار گرفته و مبدل به ویرانه‌ای شده در سال‌های حیات سیمین دانشور و با پیگیری وی به عنوان بنایی فرهنگی در سازمان میراث فرهنگی ثبت شد اما به تازگی و به درخواست مالکان، دیوان عدالت اداری این خانه را به دلیل نبود اسنادی که تعلق آن به نیما را در سال‌های دور به اثبات می‌رسانده آن را از ذیل آثار ثبتی خود خارج کرده است.

  به دنبال این موضوع خبرنگار مهر با دکتر منوچهر آشتیانی خواهرزاده نیما یوشیج که می‌توان از او به‌عنوان یکی از آخرین بازماندگان خاندان این شاعر بلندآوازه ایرانی یاد کرد تماس گرفت و درباره این خانه و مالکیت آن سوال کرد.

  آشتیانی در این زمینه عنوان داشت: منطقه‌ای که این خانه در آن قرار دارد در زمانی که زمینش را به نیما دادند بیابان بود. جایی خارج از شهر تهران آن روزها. نیما به دلیل اینکه پولی برای تهیه منزل نداشت این زمین را از سوی آموزش و پرورش وقت گرفت و به کمک چند نفری برای خود منزلی ساخت. آل‌احمد هم بعدها در نزدیکی همان منزل زمینی گرفت و خانه‌ای ساخت.

  خواهرزاده نیما در رد برخی تشکیک‌ها در صحت انتساب این خانه به نیما یوشیج هم به خاطراتش مراجعه می‌کند و می‌گوید: خاطرم هست که وقتی ۱۳ ساله بودم هر پنجشنبه شب شاعران و نویسندگان زیادی از جمله شاملو و کسرایی در همین خانه جمع می‌شدند و تا صبح شعر می‌خواندند و بحث می‌کردند. این ماجرا بود تا اینکه من در سال ۱۳۳۳ به فرانسه رفتم و در آنجا بودم که خبر درگذشت دایی‌ام را شنیدم و از من خواسته شد که برای مراسمی به یاد او بیایم و سخنرانی کنم.

  وی ادامه داد: در تعلق این منزل به نیما شکی نیست. منتهی پس از مرگش این منزل سرنوشت خوبی پیدا نکرد. مدتی پسرش، شراگیم در این منزل زندگی کرد و او هم در نهایت خانه را به قیمت ۱۰ میلیون تومان فروخت و ماترک پدر را با خود به آمریکا برد. این ماترک شامل همه دست‌نویس‌های نیما بود از نثر و نظم که برخی از آن‌ها هنوز هم منتشر نشده است. شراگیم در آمریکا تکه‌های این دست‌نویس‌ها را هم فروخت، تا اینکه به کمک آقای حدادعادل آنچه از آن‌ها باقی‌مانده بود به مبلغ ۵۰ میلیون تومان خریداری شد و به ایران آورده شد.

  آشتیانی افزود: وقتی نیما فوت کرد او را در تهران و در امامزاده عبدالله دفن کردند و تا مدت‌ها مزارش محل رفت و آمد شاعران و برپایی مراسم‌های ادبی بود اما وقتی میراث فرهنگی وقت خانه یوش را محلی برای تجلیل از خاندان او قرار داد و پیکرش به یوش منتقل شد، در واقع نیما هم از انتفاع فرهنگی محروم شد و صدمه دید. وقتی این اتفاق افتاد و آن منزل موزه‌ای شد و مورد توجه میراث فرهنگی، منزل تهران دیگر از توجه خارج شد و مبدل به یک مخروبه گشت و تمایلی هم برای تبدیلش به موزه وجود نداشت.

  وی یادآور شد: مادر من تا زمانی که زنده بود چند باری برای پیگیری وضعیت این خانه به آنجا سر زد اما  از سوی مسئولان با این پاسخ مواجه شد که به خاطر خانه یوش دیگر با این خانه کاری ندارند و خب رفته رفته دیگر پیگیری‌هم صورت نگرفت و حالا هم فکر نمی‌کنم از آن خاندان دیگر کسی در قید حیات باشد.


نظرات()   
   
آخرین پست ها

تغذیه کردن با قارچ های مرگ آور در سبد غذایی مردم/ وجود ۱۰۰ نوع قارچ سمی..........دوشنبه 14 خرداد 1397

بک لینک سایت در تغییر آدرس از http به https..........پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397

نشر کتاب در روز بد نمایشگاه برای افغانستانی ها..........دوشنبه 17 اردیبهشت 1397

فناوری پیچیده هشتمین پرواز آزمایشی نیوشپارد انجام می شود..........یکشنبه 9 اردیبهشت 1397

سینمای ایران در «فراری» در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می شود..........یکشنبه 2 اردیبهشت 1397

تامین کتاب تقویت مهارت‌های حرکتی کودکان در قالب یک کتاب..........چهارشنبه 29 فروردین 1397

فناوری پیشرفته ساخت کاتالیزور کاربردی در تبدیلات شیمیایی..........جمعه 24 فروردین 1397

درمان دارویی جدید ژن درمانی روند بهبود سکته را تقویت می کند..........پنجشنبه 16 فروردین 1397

سینما جشنواره عوامل «آگا» به ایران می‌آیند/اثر ۳ کشور در جشنواره جهانی فیلم فجر..........دوشنبه 13 فروردین 1397

اقتصاد ایران جهان - وعده ‌هایی که محقق نشد/ هنوز توصیه می کنید مردم دلار نخرند؟!..........پنجشنبه 9 فروردین 1397

نقد و بررسی کتاب کتابخانه‌های منطقه ۱۸ در ایام نوروز فعال‌اند..........یکشنبه 5 فروردین 1397

جدیدترین خبر فوتبالی ساوتهمپتون به نیمه نهایی جام حذفی انگلیس رسید..........شنبه 4 فروردین 1397

میراث فرهنگی مسافرت بررسی باستان‌شناختی محوطه تل ضحاک فسا از سر گرفته شد..........سه شنبه 29 اسفند 1396

جهان فوتبال خبر رونمایی از گزینه جانشینی «ونگر» در آرسنال..........شنبه 26 اسفند 1396

ایران فیلم سی درصد از «دختر شیطان» جلوی دوربین رفت..........سه شنبه 22 اسفند 1396

همه پستها